Így (is) alkotunk mi – Tanáraink
A tudásmegosztás iskolánkban a fejlődés, az együttműködés és a szakmaiság egyik legalapvetőbb pillére, amely a mindennapi munkánk szerves részét képezi.
Kollégáink közül többen azonban tettek még egy lépést az iskolánkon kívüli pedagógusközösség felé ezen a téren azáltal, hogy tapasztalataikat a tágabb szakmai közöség számára is elérhetővé és használhatóvá tették.
A tanári tapasztalatokat bemutató írásaik egyrészt nagymértékben segítik szerzőik szakmai fejlődését, másrészt azonban az érdeklődő kollégák számára is hasznosak, hiszen valós környezetből származó, gyakorlati tapasztalatokba nyerhetnek betekintést.
Ezekből az írásokból és megszólalásokból mutatunk be néhányat. Nagy büszkeséggel és örömmel ajánljuk őket minden kedves (nem csupán pedagógus) érdeklődő figyelmébe.
- Balassi mai fiatal hívei. Interjú Blahó-Kiss Katalinnal
- Balázs Brigitta: Korszerű eszközök és módszerek a digitális nemzedék körében
- Balázs Brigitta: Új módszertani lehetőségek a digitális oktatásban
- Bátoriné Zaja Éva: Digitális történetmesélés és Lego-robot-programozás a középiskolában (gépészet és informatika ágazat tanulóinak bevonásával)
- Ludányiné Prém Judit: Október 23-i ünnepség a tanulók önálló alkotására alapozva
- Tomcsik Erika: A digitális oktatás tapasztalatai az osztályfőnök szemével
- TSZE tagok a távoktatásról. Interjú Hordós Andrea tanulmányi igazgatóhelyettessel
- Trianon emlékműsor kapcsán beszélgetés a Szent István rádió adásában Benyovszky Péter igazgatóval, Hordós Andrea tanulmányi- és Szabó Ferenc szakmai igazgatóhelyettessel
- Hordós Andrea: Talentumok és motiváció – avagy jó gyakorlat egy katolikus szakgimnáziumban
- Kalauzné Szabó Csilla – Hordós Andrea: Ünnep – másképp