Magyarok Európában – országos ELSŐ helyezés

Demjén Vivien, Hegedűs Fanni és Kóré Kincső Kiara 11. E osztályos tanulók. A lányok ősszel, amikor meghirdette a SZAKE Magyarok Európában versenyét, lelkesen jelentkeztek a megmérettetésre. A téma testhezálló volt: magyar női olimpiai bajnokok.

Megismerkedtünk Polgár Judit, Egerszegi Krisztina, Szász Emese, Elek Ilona, Kovács Katalin, Hosszú Katinka, Görbicz Anita vagy éppen Keleti Ágnes életével. Azt tudtuk, hogy hatalmas sportteljesítmény áll mögöttük, de hogy ennyi… nem gondoltuk volna. Aztán jött a hír, hogy bekerültünk a döntőbe. 2024. március 23 – Stefánia-palota. Impozáns hely, 16 csapat a technikumi kategóriában. Az előzetes feladatban nagy segítségünkre volt az osztály testnevelője, Nagyné Keil Magdolna. Azt kellett végiggondolni, hogy milyen éremesélyeink vannak a párizsi olimpián. S közben gyakorlás, készülés. Valahol azt láttam a lányokon, hogy ők is egy kicsit a sportolók nyomdokaiba lépnek, hiszen gyakorlással lehet szép eredményt elérni. S sikerült! Megnyertük a versenyt! Nem akartam elhinni… Nagy örömet szereztek nekünk a lányok, ugyanis ez az első győzelmünk!

Gratulálok Nektek, köszönöm a közös munkát! Büszke vagyok Rátok!