Immár 14. alkalommal rendezték meg az Országos Solid Edge és EdgeCam versenyt, amely az egyik legjelentősebb szakmai megmérettetés a műszaki pálya iránt érdeklődő diákok számára. A versenyen nemcsak hazai, hanem határon túli középiskolák tanulói is részt vehettek, így a mezőny idén is rendkívül erős és sokszínű volt.
A döntőben a résztvevőknek különböző tervezési és gyártástechnológiai feladatokat kellett megoldaniuk, amelyek valós ipari problémákon alapultak. A legjobb 20 pályamű készítője kapott meghívást a döntőbe, ahol már személyesen, időre kellett bizonyítaniuk tudásukat és felkészültségüket.
A döntőben az iskolánkat két tehetséges tanuló képviselte: Sőregi Máté a 13.C, valamint Pászti Bálint a 13.D osztályból. A verseny során nemcsak a szoftverek magabiztos használatára volt szükség, hanem kreativitásra, problémamegoldó képességre és precíz munkavégzésre is.
A döntő különleges hangulatban zajlott, ahol a versenyzők nemcsak egymással mérhették össze tudásukat, hanem betekintést nyerhettek a modern tervezés és megmunkálás világába is. Ez az esemény sokkal több, mint egy verseny: egy olyan szakmai közösség, ahol a tudásmegosztás, a tapasztalatcsere és a jó hangulat egyszerre van jelen.
Tanulóink ezen a szakmai megmérettetésen is helyt álltak. Pászti Bálint kiemelkedő eredményt ért el, a 9. helyen végzett, míg Sőregi Máté a 11–20. helyezettek között zárt. Teljesítményükre méltán lehetünk büszkék, hiszen bizonyították felkészültségüket és elhivatottságukat.
Gratulálunk a fiúknak a szép eredményekhez, és további sok sikert kívánunk számukra tanulmányaik és szakmai pályafutásuk során!
Híves Rita
szaktanár
