2022-12-23

Az utca két oldalán

Az adventi csokoládégyűjtés a diákönkormányzat régi hagyományai közé tartozik. Az egész iskolát, diákokat és szülőket is kérünk arra, hogy az Autista Segítő Központ gyermekei számára küldjenek egy kis szeretetet édességek formájában. Idén is sokan segítettek nekünk abban, hogy egy kosárnyi csokit vihessünk át az utca túloldalára, ahol megtapasztalhattuk a gyerekek őszinte örömét. Ludányiné Prém JuditDÖK-segítő pedagógus
2022-12-14

Készíts Angyalbatyut egy nehézsorsú gyermeknek!

Iskolánk csatlakozott a Katolikus Karitász karácsonyi ajándékgyűjtési akciójához. Az volt a feladat, hogy készíts ajándékot egy gyermeknek. A diákjaink rengeteg csomagot készítettek. Önzetlenül és szeretettel hozták a régi játékaikat, édességet, apró kis ajándékokat. Gondosan becsomagoltuk őket, majd átvittük az Alsóvárosi Plébánia Karitász Csoportjának.
2022-12-14

Adventi missziós órák – Nálunk jártak a magyarországi Ifjú Lámpás Közösség tagjai

Roska Péter atya kezdeményezésére Magyarországon is megnyitotta kapuit a Jenuesse Lumiere – magyarul Ifjú Lámpás névre „keresztelt” – Katolikus Evangelizációs Iskola. Ez egy olyan tanévet tesz lehetővé fiataloknak a tanulmányok és a munka világán kívül, amiben kibontakoztathatják és megélhetik a keresztségben megkapott küldetésüket.
2022-12-12

Meglátogatott bennünket a Mikulás

December elején, az adventi készület idején, egy ókori püspök alakját idéző csodálatos szokás csal mosolyt gyerekek és felnőttek arcára. Szerencsére a diákönkormányzat meghívására idén is eljött hozzánk  a Mikulás, és két nap alatt végiglátogatta az osztályokat, a tanárit, az éttermet, a büfét, a portásfülkét, és mindenhol csokit és jó szót osztott az angyalaival és a krampuszával. Mivel 4. éve ugyanolyan szeretettel tölti be ezt a pozíciót, Jámbor Dánielnek különleges kitüntető oklevéllel köszöntük meg ezt.
2022-12-05

A mi oltárunk

Az elmúlt évben egy különleges feladatot kapott iskolánk Tolmayerné Borbély Zsuzsanna igazgatóhelyettes tanárnő közvetítésével: gondozzuk, szépítsük a Szent Bertalan templomban található Szűz Mária születése oltárt. Ebben a tanévben a 9.E osztály vállalta, hogy tovább viszi ezt a kezdődő hagyományt és „örökbe fogadja” az oltárt.