Egy iskolai műsor készítése nagy feladat. Mi legyen a téma, ne legyen unalmas, hozzuk közelebb az ifjúsághoz, sok próba…. Mégis az osztályfőnöki munka egyik legszebb és egyik legfelemelőbb, közösséget formáló pillanata.
Az 1956-os forradalom helyszíneit, eseményeit már sokszor hallottuk. A történelmet az egyéni sorsokon keresztül tudjuk leginkább megmutatni. Ezért példaértékű, tanulságos Puskás Öcsi, Keleti Ágnes és Papp Laci története. Az Aranycsapat legendás játékosa külföldön is ismert, de az, hogy az állam hogyan avatkozott be az 1950-es években központilag a sportba, az már nem biztos. Így lett például a Fradiból Kinizsi, s vették el tőle a zöld-fehér színt. A ma már 103 éves Keleti Ágnes élete származása miatt sem indult egyszerűen, de 1956 is fordulópontot jelentett, hiszen Izraelbe költözött. Mosolya, élni akarása, kitartása példa számunkra. Papp Lacitól azt vette el a hatalom, amit nagyon szeretett volna: a profi sportot. De ő itthon maradt. Humora, mosolya, közvetlensége mindenkit levett a lábáról.
Nagyné Keil Magdolna tanárnő ezeket a sorsokat jelenítette meg osztályával, a 12. C-vel. Tették ezt egyre bátrabban, sokat és kitartóan próbálva, és megismerve azt, amiről egyébként történelem órán szó van. Köszönjük nekik, hogy megismertették őket velünk, s követhető mintákat állítottak elénk! Színvonalas előadásukat káprázatosan egészítette ki Fekete Zsanett tornagyakorlataival Keleti Ágnest felidézve.
Így (is) tovább élhet 1956…