Kovács Megyer az „Év sportolója”

A 2023/2024-es tanévben az Év sportolója díjat Kovács Megyer 12.A osztályos tanuló nyerte el.

Megyer kiemelkedő eredményeket ért el az uszonyos úszás sportágában. Kitartó munkájának, szorgalmának és elhivatottságának köszönhetően a junior korosztályban már számos versenyen bizonyított, ahol nemcsak érmeket szerzett, hanem sporttársai és edzői elismerését is kivívta.

Megyer versenyszelleme, technikai felkészültsége és folyamatos fejlődése példamutató. Nemcsak tehetséges, de igazi csapattag is, aki a közös munkára, támogatásra és a folyamatos fejlődésre koncentrál.

Megyer ékes bizonyítéka annak, hogy a tanulást és a versenyszerű sportot jól össze lehet egyeztetni, s mindkét területen eredményesnek lehet lenni. Eredményei mellett hozzáállása és sportmorálja miatt is méltán számíthat arra, hogy a jövőben még magasabb szintre emelkedik a sport világában.

Kiemelkedő eredményei az elmúlt tanévben:

Franciaországi világkupa junior kategória uszonyos felszíni úszásban 200m-en, 400m-en és 800m-en is I. helyezést ért el.

Az olaszországi világkupán junior kategóriában valamennyi távon arany érmet szerzett, ugyanúgy, mint a Litvánia megrendezett Európa bajnokságon, amit szintén 4 aranyéremmel zárt 400-800-1500 méteren junior felszíni uszonyos úszás kategóriában.

Kiemelkedő eredményeihez, teljesítményéhez szívből gratulálunk!